Obecní úřad Dlouhoňovice
Školská 71
564 01 Dlouhoňovice

Telefon: +420 465 614 791

e-mail: urad@dlouhonovice.cz

Úřední hodiny:
Po, St: 14.00 - 17.00
Pá: 09.00 - 10.00
Telefon: +420 724 186 254
e-mail: starosta@dlouhonovice.cz

slideshowslideshowslideshowslideshowslideshowslideshowslideshowslideshowslideshow

Dlouhoňovice - oficiální stránky

Stránka obsahuje Flash a z nejakeho duvodu se Vám nezobrazuje.
dnes je pátek 30.10.2020, svátek má Tadeáš

Současnost obce

 

Dlouhoňovice bezprostředně sousedí s městem Žamberk. V blízkosti vlakového nádraží, které bylo založené roku 1873 a stojí na katastrálním území obce Dlouhoňovice, vznikla zástavba, která plynule navazuje na katastr sousedního města. V roce 1969 byla obec integrována do Žamberka a v 80. letech do jejího života velmi necitlivě zasáhla výstavba velkokapacitní mlékárny a následně stavba tří panelových domů. Tím obec částečně ztratila svůj vesnický charakter. Po společenských změnách v roce 1989 obec obnovila svoji samostatnost. Dlouhoňovice se staly vyhledávaným místem pro sport a rekreaci. Okolí je vhodné pro pěší turistiku, cykloturistiku a z nedalekého sportovního letiště je možné spatřit široké okolí z ptačí perspektivy. V centru obce je postavena tělocvična, která slouží také pro pořádání plesů a tanečních zábav.

Tělocvična je součástí většího stavebního celku, kde se nachází obchod s potravinami, restaurace a penzion. Dlouhoňovice disponují volejbalovým, fotbalovým a hokejovým hřištěm. V zimě je možné využít osvětlený lyžařský vlek vybavený systémem umělého zasněžování. V létě tento vlek může sloužit i travním lyžařům a jezdcům na horských koloběžkách.


Obec Dlouhoňovice se tak i díky snadné dopravní dostupnosti a blízkosti většího města stala ideálním místem pro trvalé bydlení či rekreaci.

 

 AKTUALITY OBCE DLOUHOŇOVICE